O autorovi


LUDĚK NIEDERMAYER

Luděk NiedermayerPoslancem Evropského parlamentu jsem byl zvolen za TOP 09/STAN v květnu 2014.

V Evropském parlamentu náleží naše skupina poslanců, stejně jako poslanci zvolení za KDU-ČSL do poslaneckého klubu Evropské lidové strany (ELS). V klubu jsme vytvořili společnou delegaci, kterou vedu.

 

Jsem členem hospodářského a měnového výboru (ECON) a jako náhradník působím ve výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE). V roce 2015/2016 jsem byl členem Zvláštního výboru pro daňová rozhodnutí a jiná opatření podobná svojí povahou nebo účinkem (TAXE a TAXE 2). Nyní působím v novém Vyšetřovacím výboru pro prošetření údajných porušení a nesprávného úředního postupu při uplatňování právních předpisů Unie v souvislosti s praním peněz, vyhýbáním se daňovým povinnostem a daňovými úniky (PANA). Od prosince 2015 do března 2017 jsem byl také náhradníkem ve Výšetřovacím výboru pro měření emisí v automobilovém průmyslu (EMIS).  Působím také v Delegaci pro vztahy se Spojenými státy a jsem náhradníkem v Delegaci pro Korejský poloostrov. Nicméně těžištěm mé práce je výbor ECON a práce za naši delegaci v rámci ELS.

Politikem jsem do roku 2014 nikdy nebyl. Předtím jsem pracoval jako ředitel v Deloitte ČR (2008-2014) a jako zaměstnanec České národní banky (1991-2008). Zde jsem se ve svých 29 letech stal v té době vůbec nejmladším členem Bankovní rady (1996-2008).  Viceguvernérem jsem byl jmenován v prosinci 2000 a funkci jsem obhájil v roce 2002. Vystudoval jsem Operační výzkum a teorii systémů na brněnské Masarykově univerzitě (dříve UJEP).